Witajcie, 

nazywam się Paulina Knecht-Bergel. Jestem adwokatem. Praktykuje w kancelarii PBKB Adwokaci Sp.P. w Krakowie. Występuje w sprawach karnych, gdzie reprezentuję osoby, które są podejrzewane o to, że popełniły przestępstwo. Jestem więc ich obrońcą. Sprawami karnymi zajmuję się już od ponad 10 lat. Dużo – niedużo. Wystarczająco aby doskonale orientować się jak to wszystko działa. A działa słabo.

 Niestety obrońca to nadal must have, bez którego nie sposób sobie poradzić z Prokuratorem i Sądem, którzy nadal grają jakby do tej samej bramki, a Gol dla nich to skazanie.    

Każdy może stać się sprawcą przestępstwa. Cytując kodeks karny: umyślnie albo nie umyślnie. I nie taka moja rola aby każdy został uniewinniony. Moim zadaniem jest aby system zadziałał prawidłowo, tj. aby niewinny nie poniósł odpowiedzialności, a winny otrzymał tylko taką karę która będzie sprawiedliwa. Aby racje stanu nie były ważniejsze od prewencji indywidualnej. Aby okoliczności przemawiające na korzyść zostały dostrzeżone przez Sąd i aby odpowiednio złagodziły karę. Wreszcie, aby ten kto naruszył porządek prawny miał szanse się zrehabilitować, aby kara nie przekreśliła jego życiorysu.  

Na blogu obronca-krakow.pl będę się dzielić z Wami tym, co ważne w sprawach karnych. Tym o czym należy pamiętać, co można zrobić, co nowego jest wprowadzane. Aby przybliżyć prawo karne i procedurę karną tak, aby nie były przysłowiową czarną magią 🙂

Przewiń do góry